5 januari 2023 - 09:00 - Marokko
Algerijnse hackers zouden een cyberaanval hebben uitgevoerd op de website van de Nationale Bibliotheek van het Koninkrijk Marokko (BNRM). De website was meerdere uren onbereikbaar.
Op de homepage van de website stond de Algerijnse vlag en een boodschap van de hackers. De aanval werd opgeëist door een groep "hackers" die zichzelf "Team 1962" noemen. Ze stellen erin te zijn geslaagd de website van de Marokkaanse nationale bibliotheek te hacken. Deze website bevat een database met gegevens over duizenden boeken, tijdschriften, onderzoeksverslagen, proefschriften en scripties.
Lees ook: Marokkaanse hackers reageren op Algerijnse aanval
Opgemerkt moet worden dat Marokkaanse overheidswebsites sinds enkele weken het slachtoffer zijn van hacking-aanvallen vanuit Algerije. Afgelopen week werd een hack gepleegd op het platform "Tawjihi" van het ministerie van Hoger Onderwijs. Er werden gegevens van bijna een miljoen Marokkaanse studenten gepubliceerd.
Lees ook: Elektronische oorlog tussen Marokko en Algerije
Er is momenteel geen informatie dat Marokkaanse hackers een tegenaanval plannen of al hebben uitgevoerd op Algerijnse websites, zoals dat in december het geval was.
Gad Elmaleh: "Vroeger nam ik vrouwen mee naar de disco, nu naar de mis"
Redenen voor wapenleveringen van Marokko aan Oekraïne
Vlaanderen blijft onderzoek doen naar eigendommen in Marokko
15% minder kans op Airbnb-boeking met Marokkaanse naam
Marokkaans leger doodt Mauritaanse smokkelaars
Hakim Ziyech naar PSG? Wat denkt Walid Regragui?
Redenen voor wapenleveringen van Marokko aan Oekraïne
Marokkaans leger doodt Mauritaanse smokkelaars
Wil Europa Marokko straffen?
ONMT en EasyJet ondertekenen historische overeenkomst
Abdellatif Hammouchi benoemt nieuwe medewerkers
Tanger: zwerfhonden vergiftigd voor WK voor clubs
Prinses Lalla Hasna stralend in Parijs (foto’s)
Tot -8°C verwacht in Marokko