Zoeken

Akkoord bereikt: Marokkanen worden beter betaald

23 december 2025 - 06:00 - Economie

De Marokkaanse ministerraad heeft een definitief besluit genomen over de toekomstige loonontwikkeling in het land. Met de goedkeuring van een nieuwe maatregel wordt een langlopend traject afgerond dat invloed heeft op de inkomenspositie van een grote groep werknemers. Deze stap vloeit voort uit afspraken die eerder zijn gemaakt tussen de overheid en verschillende maatschappelijke organisaties, waardoor er nu duidelijkheid is over de koers voor de komende periode.

Vanaf 1 januari 2026 zal het gegarandeerde minimumloon in de niet-agrarische sectoren met 5 procent stijgen. Volgens de krant L’Économiste vormt dit het slotstuk van de loonafspraken die in april 2024 werden vastgelegd door de staat, de vakbonden en de werkgeversorganisaties. In de praktijk betekent dit dat het wettelijke uurtarief zal toenemen van 17,10 dirham naar 17,92 dirham.

Lees ook: Marokko’s leger betaalt beter: de nieuwe salarissen en pensioenen

Het ministerie van Werkgelegenheid benadrukt dat deze aanpassing de totale stijging van het minimumloon over de periode 2021-2026 op 20 procent brengt. Voor de betrokken werknemers komt dit neer op een cumulatieve verhoging van 3,11 dirham per uur. Op maandbasis resulteert dit in een bruto voordeel van naar schatting 594 dirham voor de werknemers die binnen deze looncategorie vallen.

Lees ook: Marokko verhoogt salaris jonge artsen in nieuwe arbeidsovereenkomst

Ook de agrarische sector krijgt te maken met een herwaardering, al volgt deze een afwijkende kalender. Voor landbouwmedewerkers gaat het minimumdagloon omhoog vanaf 1 april 2026, waarbij het bedrag stijgt van 93 dirham naar 97,44 dirham. Over de gehele beleidscyclus bezien is het loon in deze sector met 25 procent toegenomen. Deze nieuwe wettelijke ondergrenzen gelden vanaf begin volgend jaar als verplichte standaard voor alle ondernemingen in het land.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team