12 januari 2023 - 07:00 - Wereld
Het Belgisch-Marokkaanse gemeenteraadslid Ahmed El Khannouss heeft een klacht ingediend over onregelmatigheden bij de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris in Molenbeek.
Bij een stemming achter gesloten deuren op 26 december 2022 is Sylvie Lahy verkozen tot nieuwe gemeentesecretaris van Molenbeek, meldt La Capitale. Enkele dagen na de benoeming reageerde het voormalige parlementslid en noemde de procedure bedrog. Volgens hem waren er onregelmatigheden bij de stemming. Hij diende een klacht in bij de voogdijoverheid.
Lees ook: Brusselse politicus Ahmed El Khannouss uit partij gezet
Ahmed El Khannouss baseert zijn klacht op een onregelmatigheid tijdens de procedure. Het raadslid legt uit dat de nieuwe secretaris is gekozen met 15 stemmen tegen, 16 stemmen voor en twee ongeldige stemmen. Volgens hem had deze uitslag gewijzigd moeten worden en had de burgemeester rekening moeten houden met de drie duidelijke tegenstemmen.
Volgens zijn verklaring hadden sommige raadsleden op afstand gestemd. Onder hen waren echter drie per e-mail verstuurde stemmen, die door de burgemeester niet werden geaccepteerd. Deze drie stemmen waren tegen de benoeming van de secretaris en hadden het eindresultaat van de stemming kunnen veranderen.
Lees ook: Molenbeek: Marokkaan hoofd van huisvestingsraad
De woordvoerder van de burgemeester, Catherine Moureaux, reageerde op de klacht door te zeggen dat de voogdijoverheid de zaak onderzoekt. Er zullen verdere stappen worden ondernomen met betrekking tot de drie verworpen stemmen en indien deze worden aanvaard, zal een nieuwe stemming plaatsvinden.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens