24 december 2020 - 11:00 - Wereld
Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is dinsdag geopereerd aan zijn schildklier. Hij heeft tijdelijk zijn taken als burgemeester van Rotterdam neergelegd.
"De burgemeester voelt zich naar omstandigheden goed", aldus zijn woordvoerster. De 59-jarige Aboutaleb, die in januari aan zijn derde termijn van zes jaar als Rotterdamse burgemeester begint, verwacht half januari weer aan het werk te kunnen.
Via een bericht op de site van de gemeente laat de burgervader Rotterdammers weten dat hij het goed maakt. "Maakt u zich om mij geen zorgen, maar geniet van de feestdagen. Ik wens u een fijne kerst en een gezellige jaarwisseling toe, ik zie u graag gezond en wel in het nieuwe jaar!"
De burgemeester moest eerder dit jaar al een tijd vanuit huis werken nadat hij besmet was geraakt met het coronavirus.
Het AD schrijft dat locoburgemeester Bert Wijbenga ondertussen de werkzaamheden van Aboutaleb overneemt. De burgemeester van Schiedam, Cor Lamers, is de plaatsvervanger van Aboutaleb als voorzitter van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens