12 december 2020 - 13:00 - Wereld
Vorig jaar liet burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam weten dat hij nog eens zes jaar aan wil blijven. Afgelopen zomer steunde een meerderheid van de Rotterdamse gemeenteraad zijn herbenoeming en vrijdag heeft Koning Willem-Alexander dat besluit officieel bekrachtigd.
De herbenoeming van burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is nu officieel, schrijft het AD. Op 5 januari begint hij aan zijn derde periode van zes jaar.
Het besluit komt niet als een verrassing want Aboutaleb is een populaire burgemeester. Enkel Leefbaar Rotterdam gaf eerder aan niet voor de herbenoeming te stemmen, omdat de partij wil dat de bevolking een vorm van inspraak krijgt. D66 vindt dat Aboutaleb een te streng veiligheidsbeleid voert. Maar een ruime meerderheid in de raad had al eerder aangegeven zijn herbenoeming te steunen.
De Rotterdamse raad stuurde een aanbevelingsbrief naar de commissaris van de koning in Zuid-Holland, Jaap Smit. Hij stuurde deze door naar de minister van Binnenlandse Zaken, waarna de koning de herbenoeming officieel maakte.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens