9 september 2023 - 10:51 - Marokko
Het dodental van de aardbeving die vrijdagavond de provincie Marrakech en andere delen van Marokko heeft getroffen, blijft stijgen.
Volgens een voorlopige balans die vanochtend door het ministerie van Binnenlandse Zaken is bekendgemaakt, zijn er 632 mensen omgekomen in de provincies en prefecturen Al Haouz, Marrakech, Ouarzazate, Azilal, Chichaoua en Taroudant. De provincie Al Haouz is het zwaarst getroffen met 290 doden, gevolgd door Taroudant waar 190 mensen het leven hebben verloren.
Lees ook: Chaos en paniek in Marokko door krachtige aardbeving
Met een kracht van 7 op de schaal van Richter heeft de aardbeving ook 329 gewonden gemaakt volgens voorlopige cijfers. Van hen verkeren 51 in kritieke toestand, aldus het ministerie. Er is ook aanzienlijke materiële schade gemeld in "een reeks gebieden".
Lees ook: Dubbele aardbeving in Al Hoceima
In reactie op deze ramp zijn de lokale autoriteiten, veiligheidsdiensten en civiele bescherming gemobiliseerd. Alle beschikbare middelen zijn ingezet om "de noodzakelijke hulp" te bieden en de omvang van de schade in de getroffen provincies te beoordelen.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt