9 september 2023 - 21:37 - Marokko
Het dodental van de aardbeving die Marokko in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft getroffen, blijft oplopen. Het ministerie van Binnenlandse zaken doet melding in een nieuwe update van 1305 doden en 1832 gewonden, waarvan 1220 ernstig.
De aardbeving met een kracht van 7 op de schaal van Richter werd vrijdagavond rond 23 uur geregistreerd. Het epicentrum van de beving lag in het dorp Ighil bij Marrakech. De beving werd gevoeld in een straal van 400 km en zorgde voor paniek in grote steden als Casablanca, Marrakech en Agadir.
Lees ook: Aardbeving Marokko: Algerije heropent luchtruim uit solidariteit
Marokko heeft steunbetuigingen ontvangen van tientallen landen. De Amerikaanse president Joe Biden, de Spaanse Koning Felipe VI of nog de Turkse president Erdogan hebben hun hulp aangeboden.
Lees ook: Aardbeving Marokko: Koning Mohammed VI beveelt inzet leger
Een grote solidariteitsactie is opgezet, met name door de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland, met als doel zoveel mogelijk fondsen te verzamelen om de getroffen bevolking te helpen. Ook vermeldenswaardig is dat Algerije haar hulp heeft aangeboden en heeft besloten haar luchtruim te openen voor humanitaire vluchten en het vervoer van gewonden.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project