17 januari 2016 - 17:15 - Wereld
Zweden gaat de ’Westelijke Sahara’ niet als staat erkennen. Dat liet de Zweedse minister van Buitenlandse zaken Margot Wallstrom weten.
Donderdag had de publieke zender SVT reeds gemeld dat de Zweedse regering niet van plan was om de Sahara als staat te erkennen. Vrijdag werd de informatie door Wallstrom bevestigd. Zweden steunt volgens de bewindsvrouw de onderhandelingen tussen Marokko en de andere partijen onder auspiciën van de Verenigde Naties.
Na onderzoek oordeelde de Zweedse regering dat de "door de internationale wetgeving vereiste criteria om de Westelijke Sahara te erkennen niet worden nageleefd" en dat "de erkenning de onderhandelingsproces enkele zal bemoeilijken".
Ook stelt Zweden dat de "situatie in de Westelijke Sahara verschilt van die van de staten die Zweden in het verleden heeft erkend".
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning