5 oktober 2015 - 15:38 - Marokko
Ruim 40.000 mensen hebben zondag buiten de ambassade van Zweden in de Marokkaanse hoofdstad Rabat gedemonstreerd. Zij protesteerden tegen de plannen van de Zweedse autoriteiten om het Polisario te erkennen.
De demonstratie werd georganiseerd op initiatief van de Marokkaanse Organisatie voor Burgerschap en verdediging van de Territoriale integriteit.
Tijdens de betoging werden leuzen geroepen zoals "De Sahara is Marokkaans" en "Zweden, stop nu". Ook droegen de betogers vlaggen van Marokko en foto’s van Koning Mohammed VI.
De ambassade van Zweden werd door tientallen politiemensen omsingeld. De betoging verliep echter kalm en zonder incidenten.
Vorige week had regeringswoordvoerder Mustapha El Khalfi laten weten dat het besluit was genomen om "Zweedse bedrijven te boycotten". Rabat beschuldigt Zweden ervan organisaties voor de onafhankelijkheid van de Sahara te financieren en andere Europese landen onder druk te zetten om producten afkomstig uit de Marokkaanse Sahara te boycotten.
Betoging tegen Zweden in Rabat
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers