7 januari 2025 - 06:00 - Marokko
In Marokko onderzoekt de Autoriteit voor Controle van Verzekeringen en Sociale Voorzorg (ACAPS) de mogelijkheid om een verplichte woningverzekering in te voeren. Het bureau heeft een onderzoek in opdracht gegeven bij ARM Consultants, een gespecialiseerd adviesbureau. Doel van het onderzoek is om de behoefte aan woningverzekeringen in kaart te brengen en de bestaande verzekeringen te analyseren.
Het onderzoek zal zich ook richten op internationale voorbeelden en een strategie ontwikkelen die past bij de Marokkaanse situatie. Er wordt gekeken naar de risico’s die gepaard gaan met woningen en de economische en sociale gevolgen van een mogelijke verplichting. Ook worden er wettelijke aanpassingen en controlemechanismen voorgesteld om de invoering van een verplichte verzekering soepel te laten verlopen.
Lees ook: Fraude in Marokkaanse verzekeringssector: drie favoriete methodes
Op dit moment is een woningverzekering in Marokko nog niet verplicht. Wel wordt het sterk aangeraden om een dergelijke verzekering af te sluiten, zowel voor huurders als eigenaren. Een woningverzekering biedt bescherming tegen financiële schade in geval van brand, inbraak, waterschade en andere incidenten.
Lees ook: Marokko overweegt belasting op dure eigendommen
De woningverzekeringen in Marokko worden aangeboden in pakketten of als maatwerk, afhankelijk van de behoeften en het budget van de verzekerde. Een basisverzekering dekt meestal brand, glasschade, overstroming en diefstal en kost gemiddeld 300 tot 500 dirham per jaar. Voor extra dekking kan de premie oplopen tot 600 dirham.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht