9 januari 2025 - 21:20 - Marokko
De autoriteiten in Casablanca voeren een grootschalige actie uit om te controleren of cafés en restaurants voldoen aan de verplichting om een kassa te gebruiken. Deze maatregel is bedoeld om voedselvergiftiging tegen te gaan.
Lokale autoriteiten, vergezeld door ambtenaren van de economische afdeling van het district Hay Mohammadi-Ain Sebaa, hebben onaangekondigd tientallen cafés en restaurants bezocht, met name fastfoodrestaurants, om te controleren of ze een kassa gebruiken. Dit initiatief is bedoeld om "een factureringssysteem op te leggen aan degenen die informeel werken", aldus bronnen van Al3omk.
Lees ook: Marrakech: grootschalige sluitingsoperatie fastfoodrestaurants
"De autoriteiten die verantwoordelijk zijn voor deze campagne hebben verschillende boetes uitgedeeld aan degenen die geen kassa hebben, in overeenstemming met de bepalingen van artikel 4 van het koninklijk besluit tot uitvoering van wet nr. 31.08 betreffende de vaststelling van maatregelen ter bescherming van consumenten, bijgewerkt in de nieuwe versie van 21 november 2020", voegen dezelfde bronnen toe.
Deze wet verplicht bedrijven om "een factuur, een ontvangstbewijs, een kassabon of een ander gelijkwaardig document af te geven aan elke consument die een aankoop heeft gedaan, in overeenstemming met de geldende belastingbepalingen", wordt benadrukt. Deze campagne maakt deel uit van de inspanningen van het ministerie van Binnenlandse Zaken om voedselvergiftiging in Casablanca te bestrijden.
Lees ook: Restaurants Tetouan gewaarschuwd
"De autoriteiten van Casablanca staan erop dat deze kassa wordt toegepast en wordt gegeneraliseerd naar alle cafés en restaurants in het gebied Hay Mohammadi-Ain Sebaa, wetende dat er al veel boetes zijn uitgedeeld van meer dan 1500 dirham", aldus de voorzitter van de Marokkaanse Vereniging van Eigenaren van Cafés en Restaurants van de regio Casablanca-Settat. "De invoering van de kassa zal de factuur een wettelijk bewijs maken in geval van voedselvergiftiging."
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
ElGrandeToto weigert podium te delen met Saad Lamjarred
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Lichaam vrouw gedumpt bij ziekenhuis in Marokko
Ouders krijgen gelijk, baby in Marokko mag ’Massinissa’ heten
Strafschop bevrijdt Marokko en leidt tot kwartfinaleplek
Marokko’s cannabisbazen komen naar Amsterdam
Influencer Yasmin was eigenlijk een man, schandaal in Arabische wereld
Toerist deelt gevaarlijke achtervolging taxichauffeur in Marokko
Tanger kampt met herhaalde bouwblunders
Emotioneel afscheid toerist van Marokko gaat viral (video)