Zoeken

Koning Mohammed VI woedend op veiligheidsdiensten

25 september 2019 - 21:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Koning Mohammed VI heeft zondagavond het vertrek geëist van meerdere leden van de nationale politie en de koninklijke gendarmerie belast met de bewaking van zijn residenties en paleizen.

Assabah bericht dat de agenten werden vervangen door militairen van de Royal Armed Forces en naar kazernes werden gestuurd in afwachting van een besluit van hun hiërarchie.

Aanleiding van de woedende reactie van Koning Mohammed VI is een ruzie tussen de leden van de Koninklijke gendarmerie en die van de nationale politie over hun respectievelijke verantwoordelijkheden bij de paleizen en koninklijke residenties.

Het blad bericht dat de agenten administratieve sancties mogen verwachten van de Gendarmerie en de nationale veiligheidsdienst DGSN. Een onderzoek is tevens aan de gang om de verantwoordelijken van het conflict te identificeren.

Lees meer

Marokko: drie dienstplichtige deserteurs opgepakt

De Koninklijke gendarmerie heeft vrijdag drie dienstplichtigen gearresteerd die het opleidingscentrum van de Royal Armed Forces in Kasbat Tadla zonder toestemming hadden verlaten.

Marokko: eerste sancties na koninklijke woede

Koning Mohammed VI liet enkele weken geleden zijn woede de vrije loop na meerdere incidenten tussen de verschillende diensten belast met de veiligheid van zijn paleizen.

Koninklijke garde paleis Marrakech geschorst

De volledige veiligheidsdienst van het koninklijk paleis in Marrakech is door de politieprefect van de rode stad geschorst.

Koning Mohammed VI stuurt lijfwachten terug naar politieschool

Koning Mohammed VI heeft veertien van zijn lijfwachten terug naar de politieschool in Kenitra gestuurd.

Koning Mohammed VI maakt donatie

Mohamed Saad Eddine Smij, zaakgelastigde bij het Koningshuis, heeft op bevel van Koning Mohammed VI, Sefrou bezocht om een koninklijke donatie te maken.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team