30 september 2019 - 15:00 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft veertien van zijn lijfwachten terug naar de politieschool in Kenitra gestuurd.
Assabah bericht dat de lijfwachten afgelopen woensdag voor een heropleiding naar de politieschool werden gestuurd. Onder hen bevinden zich meerdere commissarissen, officieren en inspecteurs die voor de veiligheid van de koninklijke stoet moesten zorgen.
Het besluit om de agenten terug naar school te sturen volgt op enkele ernstige fouten die bij het koninklijk paleis in Skhirat.
Om in de toekomst dergelijke problemen te voorkomen werden een nieuwe indeling van de koninklijke garde en de verschillende veiligheidsdiensten belast met de bescherming van de monarch en diens residenties ingevoerd.
Volgens het blad wordt ook nagedacht naar een vervanger voor de actuele verantwoordelijke van de veiligheid van de koninklijke paleizen en residenties. Sinds Hassan Cherrat is deze functie vrij. Mohamed Mouktabal, voorzitter van de Marokkaanse karatebond, vult deze functie tijdelijk in.
Marokko verovert Washington met pastilla
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Strenge controles op strandhoreca in Nador
Moskeebezoekers geterroriseerd in Al Hoceima
Marokkaanse expat aangeklaagd na cameravondst in Airbnb Marrakech
Tunnel tussen Marokko en Spanje concreter
Aardbeving schudt Noord-Marokko en Spanje wakker
Marokkaanse megasnelweg voor 75% klaar
Update over zwaar ongeval Fidji Ruiz en rapper Anas in Marrakech
Dubai levert oom doodgeschoten Firdaous (11) uit aan België