11 mei 2022 - 09:00 - Economie
Na gedurende twee jaar geconfronteerd te zijn geweest met strenge coronamaatregelen, is er bij de reisbureaus een zeer grote vraag naar de zomervakantie. Maar die tendens gaat niet helemaal op voor boekingen voor Marokko.
"In 2020 stonden we praktisch stil met een magere 15% van onze gebruikelijke omzet en in 2021 was het nauwelijks beter. Sinds december zien we een terugkeer van klanten, vooral in de maand april. De mensen hebben een zeer sterk verlangen om weer te reizen, omdat dit lang onmogelijk was", vertelt Gregory Monna, directeur van de groep Ciel Bleu Voyages, aan La Dépêche du Midi.
Lees ook: Prijzen ferrytickets onbetaalbaar voor Marokkaanse diaspora
Ciel Bleu Voyages profiteert eindelijk van een herstel van de toeristische activiteit. "We hebben nog nooit zoveel boekingen gehad voor de maanden mei en juni," zegt Monna. Vooral zonnige eilanden zijn populair als bestemming, met name de Canarische Eilanden, de Balearen, Kreta, Cyprus, Malta en Sardinië. Buiten de Schengenzone is er, mede omwille van de lagere koopkracht, een meer terughoudend herstel van langeafstandsreizen. Azië zit nog altijd op slot, Egypte is terug in de race en de Verenigde Staten hebben nog steeds hun loyaal contingent.
Lees ook: Marokko gaat toegangsvereisten op luchthavens versoepelen
Ook Carrefour Voyages doet goede zaken. "Dankzij de versoepeling van de formaliteiten zien we de wens om te vertrekken groeien. Onze omzet is vergelijkbaar met die van 2019 en we verwachten een veelbelovende zomer," zegt Isabelle Bernard, medebeheerder van drie agentschappen. Maar hoewel de prijzen in Tunesië en Marokko laag zijn, profiteren de twee landen niet van de opleving, ze "lopen nog steeds een beetje achter", merken de reisoperators op.
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko