31 maart 2023 , 07:00 - Laila Amraoui - Sport
Ook al zit het Peruaanse team nog ver onder zijn beste niveau, het slaagde er toch in om gelijk te spelen tegen Marokko (0-0). De Atlas Leeuwen hadden enkele dagen eerder Brazilië verslagen (2-1).
De Peruanen speelden dinsdag in Madrid een zware wedstrijd tegen de Atlas Leeuwen, de halve finalisten van het WK 2022 in Qatar. De Peruaanse ploeg had geen goed oog in de wedstrijd, na de 2-0 nederlaag tegen Duitsland en de incidenten met de Spaanse politie, die leidden tot de arrestatie van Pedro Gallese, de aanvoerder van het team. Maar het Peruaanse team bleek toch in staat om een goede defensieve strategie toe te passen, met een 4-2-3-1 en probeerde de bal zoveel mogelijk in bezit te houden.
Lees ook: Wedstrijduitslag: Marokko speelt gelijk tegen Peru
Door de goede verdediging kon het Peruaanse team de aanvallen van de Marokkaanse spitsen zoals Ziyech, Aboukhlal, Boufal en anderen indammen. Het team van Juan Reynoso speelde echter niet goed op het middenveld. Het lage spelniveau was de hele wedstrijd voelbaar. Aanvoerder Pedro Gallese, die in hechtenis was genomen, werd in de vroege uren van dinsdagochtend vrijgelaten. Vooral de keeper van Orlando City was een van de krachten van het Peruaanse team. Volgens de gespecialiseerde website Sofascore was hij de tweede beste performer van het team met een score van 7,3.
Met vier vrijmakingen, vier intercepties en twee tackles, scoorde verdediger Anderson Santamaría, die als de beste speler van Peru in de wedstrijd wordt beschouwd, een 7,4. Verdediger Carlos Zambrano daarentegen was te agressief en werd van het veld gestuurd nadat hij Boufal tegen de grond had geschopt (79e minuut). Volgens Sofascore was hij verantwoordelijk voor twee vrijmakingen, twee intercepties en een tackle, en won hij ook drie grondduels van de mogelijke zes. Hij scoorde een 6,5.
Lees ook: Marokkaans elftal zes keer meer waard dan Peruviaans team
Het Peruaanse team speelde te defensief, maar toch al beter in vergelijking met de wedstrijd tegen Duitsland. Het probleem blijft de aanval. Zowel tegen Marokko als Duitsland wisten de Peruaanse aanvallers geen enkel doelpunt te scoren. Juan Reynoso bracht met nog één minuut te spelen Percy Liza in, maar die kon zijn ene schot van buiten het strafschopgebied niet laten tellen. Geen van hen bracht de Marokkaanse doelman Yassine Bounou in gevaar.
Zaken tegen Ilyas El Malki blijven zich opstapelen, nu ook Raja Casablanca
Marokkaans restaurant stopt met alcohol en ontketent golf van haat in België
Monstervondst onder zee: Marokko en Spanje vechten om giga-schat!
Marokko kampt met ’verspilling’: 2,4 miljoen leegstaande woningen
Grens Algerije even open: 42 Marokkanen terug, maar 500 lotgenoten wachten
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Rabat betaalt 20 miljoen dirham voor hightech toiletten
Selectie Marokko onverwachte meevaller voor Britse clubs
Walid Regragui onthult selectie voor Afrika Cup, Hakim Ziyech uitgesloten
Marokko boekt moeilijke zege tegen Syrië, mag naar halve finale Arab Cup
Marokko haalt geblesseerde Sofyan Amrabat vroeger weg uit Spanje
Gratis superspits: Ayoub El Kaabi verlaat Olympiakos
Saoedische international mist penalty tegen Marokko, onder vuur om Marokkaanse moeder