26 december 2024 - 13:00 - Marokko
Egypte wil de militaire samenwerking met Marokko intensiveren. Dit blijkt uit een recent overleg tussen de Egyptische minister van Militaire Productie, Mohamed Salah el-Din Mostafa, en de Marokkaanse ambassadeur in Egypte, Ahmed Tazi. De bijeenkomst vond plaats in de nieuwe administratieve hoofdstad van Egypte.
Centraal stond het vergroten van de aanwezigheid van Egyptische militaire bedrijven op de Marokkaanse markt en het aantrekken van Marokkaanse investeringen in Egypte. Mohamed Salah el-Din Mostafa benadrukte de belangrijke rol van zijn ministerie bij het voorzien in de behoefte aan wapens, munitie en uitrusting voor het Egyptische leger en de politie.
Lees ook: Indiase wapenfabrikant vestigt zich in Marokko
Hij onderstreepte ook het belang van het benutten van de overcapaciteit van Egyptische bedrijven om diverse civiele producten te produceren tegen concurrerende prijzen. Dit zou bijdragen aan de uitvoering van nationale projecten en de ontwikkeling van het land.
Lees ook: Marokko schrapt belastingen voor wapenproducenten
Verder werden er plannen gemaakt voor bezoeken van Marokkaanse delegaties aan Egypte om de technologische en industriële capaciteiten van Egyptische bedrijven te bekijken en toekomstige samenwerking te bevorderen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt