15 november 2024 - 19:40 - Economie
De Marokkaanse regering gaat de defensie-industrie flink stimuleren. Tijdens de regeringsraad van donderdag 14 november is besloten om bedrijven in de sector tijdelijk vrij te stellen van vennootschapsbelasting.
Deze maatregel moet investeringen in deze strategische sector aanmoedigen, aldus Abdelatif Loudiyi, de minister belast met de nationale defensie, die het wetsvoorstel presenteerde.
Lees ook: Productie ’made in Marokko’ drones versneld
Concreet betekent dit dat bedrijven die defensiemateriaal, beveiligingsapparatuur, wapens en munitie produceren, belastingvoordelen krijgen. De beslissing past in een bredere strategie om een nationale defensie-industrie te ontwikkelen.
Lees ook: Marokko sluit militaire deal met Oost-Europa
Tijdens de ministerraad van 1 juni kondigde Marokko de oprichting aan van twee industriële versnellingszones voor de sector. Bovendien is het defensiebudget in de begroting van 2025 verhoogd om dit ambitieuze project te ondersteunen.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst