Vuurbal met 255.000 km/uur door Marokkaanse hemel (video)
Een vuurbal scheerde op 30 januari over de Marokkaanse hemel met een snelheid van ongeveer 255.000 km/u. De doorgang werd gemeld door de sensoren van het SMART-project.
3 juli 2024 - 16:20 - Marokko
Een vuurbol heeft afgelopen zondag met een snelheid van ongeveer 60.000 kilometer per uur het Marokkaanse luchtruim doorkruist.
De meteoor werd waargenomen door de detectoren van het SMART-project van het Andalusische Instituut voor Astrofysica (IAA-CSIC). Deze detectoren zijn gestationeerd in verschillende delen van Spanje. Volgens professor José María Madiedo van het IAA-CSIC, hoofdonderzoeker van het SMART-project, werd de vuurbol zondag om 3:56 uur waargenomen in de Marokkaanse hemel.
Lees ook: Spectaculaire vuurbol gefilmd boven Marokko (video)
De helderheid van deze vuurbol "overtrof die van de volle maan", aldus de astrofysicus. "De rots die aan de oorsprong van dit fenomeen ligt, was afkomstig van een asteroïde en is met een snelheid van ongeveer 60.000 km/u de atmosfeer van de aarde binnengedrongen. De hevige schok met de atmosfeer bij deze duizelingwekkende snelheid heeft ervoor gezorgd dat het oppervlak van de rots tot duizenden graden Celsius is opgewarmd, waardoor het in een gloeiend lichaam is veranderd", legt hij uit. De vuurbol vervolgde zijn weg naar het zuidoosten met een snelheid van ongeveer 30.600 km/u.
Lees meer
Een vuurbal scheerde op 30 januari over de Marokkaanse hemel met een snelheid van ongeveer 255.000 km/u. De doorgang werd gemeld door de sensoren van het SMART-project.
Over 250 miljoen jaar zien de wereldkaarten er mogelijk heel anders uit. Wetenschappers van de Universiteit van Bristol voorspellen dat Spanje en Marokko tegen die tijd één...
In de nacht van 20 januari werd een vuurbol geobserveerd aan de Marokkaanse hemel. Door zijn grote lichtkracht was he van meer dan 650 kilometer afstand waar te nemen.
Een "indrukwekkende vuurbal" vloog zaterdag over de Marokkaanse hemel. De melding werd gedaan door het Calar Alto Observatorium in Geral in Almeria op zondag.
Het Marokkaanse Agentschap voor Verkeersveiligheid (NARSA) heeft mobiele flitspalen in gebruik genomen in de regio Tanger-Tetouan-Al Hoceima.