19 augustus 2022 - 09:40 - Marokko
Een vuurbal vloog in de nacht van woensdag 17 augustus over de Marokkaanse hemel. Het fenomeen werd door veel mensen waargenomen, zelfs tot aan de kust van Malaga in Spanje.
Het verschijnsel werd veroorzaakt door de val van een meteoriet in de Middellandse Zee, verklaart astrofysicus José María Madiedo. Hij zegt dat de vuurbal een rotsblok vergezelde die met een snelheid van 55.000 km per uur de atmosfeer is binnengedrongen.
Lees ook: Vuurbal gespot aan Marokkaanse hemel (video)
De vuurbal begon zijn reis op een hoogte van 83 kilometer boven de Middellandse Zee, vloog daarna over de kusten van Malaga en Marokko en eindigde zijn reis 23 kilometer boven de zee.
Lees ook: Vuurbal flitst met 140.000 km per uur over Marokko
De vuurbal was zo helder dat hij van meer dan 600 km afstand te zien was. Het werd gezien door verschillende inwoners van Malaga, Cadiz, Sevilla en Huelva.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers