Zoeken

Vrouw verlaat Europa en bouwt wellness-imperium in Marokko

23 juli 2025 - 19:40 - Marokko

©

Een Française vertelt hoe zij met haar man, een voormalig professioneel pokerspeler, en hun dochter Frankrijk verliet om zich in Marokko te vestigen. Daar heeft de familie een succesvol wellness-imperium opgebouwd, een verhaal van durf en ondernemerschap.

Brigitte Loudet, die zeventien jaar lang directieassistente was in de bouwsector en tien jaar directeur van een school voor volwassenenonderwijs, besloot met haar man Frankrijk te verlaten. Haar man had een contract getekend om in een casino in Marrakech te spelen, in een periode dat poker, met name Texas Hold’em, zich sterk ontwikkelde in Marokko. Het stel bezocht regelmatig toernooien en kon van het spel leven. De doorslag om alles in Frankrijk achter te laten was de fiscale druk. "Als ondernemers werkten we enorm veel en namen we veel risico’s. We hebben zelfs veren gelaten in sommige investeringen, om uiteindelijk niet veel te winnen," vertelt ze aan Var-Matin.

Lees ook: België kijkt toe: Marokkaanse topvrouw Ilham Kadri ontvangt 25,7 miljoen euro bonus

Poker stelde de familie in staat om door Azië te reizen. Na een moeilijke periode in Shanghai en Macau, waar haar man aanzienlijke verliezen leed, vluchtten ze naar Bangkok. Tijdens deze reis kreeg Brigitte het idee om een "kleine Thaise massagespa" te openen in Marokko. Hoewel ze zich wilde scholen in Thaise massage aan de boeddhistische school Wat Po in Bangkok, bleek het moeilijk om het niveau van de lokale therapeuten te bereiken. Dit bracht haar op het idee om Thaise therapeuten naar Marokko te halen en een spa te creëren die Thaise massage combineerde met de Marokkaanse hammam-traditie.

Lees ook: Hasnae Taleb, Marokkaanse met een miljardenportefeuille in Dubai

In 2012 opende ze haar eerste salon, Baan Thaï Institut, van 100 m² met slechts drie masseuses en twee hammam-medewerksters. Het succes kwam snel. Veertien jaar later is de ruimte vertienvoudigd. "Met de Marokkaanse televisie was het een grote hype. En de afgelopen vijf jaar hebben we een tweede instituut geopend in Tanger," zegt Brigitte trots. Daarnaast heeft ze zich in januari 2024, samen met sterrenchef Jean-Emmanuel Christ, verbonden aan de opening van L’endroit, een mediterraan restaurant in de wijk Hivernage, het uitgaanscentrum van Marrakech.

Lees ook: Marokkaanse Asmaa Gacem koopt Italiaanse voetbalclub

Brigitte Loudet, nu 60 jaar oud, is een succesvolle ondernemer en heeft geen spijt van haar keuze om Frankrijk te verlaten. "Zodra we in Marokko aankwamen, waren we verkocht. De mensen zijn gastvrij, we voelden ons welkom. En het is eenvoudig om je te vestigen, aangezien het een Franstalig land is. We hebben er absoluut geen spijt van dat we alle drie Frankrijk, ons mooie land, hebben verlaten. We hebben lang geaarzeld tussen Thailand en Marokko, maar Marokko was dichterbij en gemakkelijker om heen en weer te reizen, en ook voor familie en vrienden om ons hier te bezoeken. Eigenlijk hebben we Thailand naar Marokko gebracht. En een beetje Toulon ook."

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team