11 april 2014 - 17:46 - Economie
Het Marokkaans schip ’Le Marrakech’ werd eerder deze week tijdens een veiling in de Franse haven van Sète, aan de Marokkaanse groep Promodo verkocht voor 1.240.000 euro.
De veerboot ligt al meer dan twee jaar aangemeerd in de haven van Sète. Het schip was door Frankrijk in beslag genomen nadat de eigenaar van ’Le Marrakech’, de Marokkaanse rederij Comarit Comanav, failliet was gegaan.
Volgens de raadsmannen van Comarit Comanav is de verkoop "een goed nieuws" omdat de gevraagd veilingsprijs slechts 800.000 euro bedroeg.
Het geld zal dienen om een deel van de schulden van Comarit Comanav te betalen, alsook de achterstallige lonen van een aantal bemanningsleden die al twee jaar weigeren de boot te verlaten.
Een andere boot van Comarit Comanav, de Bni Nsar, ligt nog steeds in de haven van Sète. Het schip wordt naar verwachting in de komende maanden ook geveild.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje