Zoeken

Othman Benjelloun wil Comarit-Comanav kopen

- Economie

Geschreven door Laila A.

De Marokkaanse miljardair Othman Benjelloun, zou de scheepvaartgroep Comarit-Comanav, dat financiële moeilijkheden kent, willen kopen.

De baas van BMCE bank zou in de komende dagen een bod doen voor de aankoop van Comarit-Comanav, eigendom van de familie Abdelmoula.

De veerboten van Comarit-Comanav, de "Biladi" en de "Marrakech", zijn beiden op 7 januari in beslag genomen in de Franse haven van Sète voor meerdere miljoenen onbetaalde brandstofrekeningen.

Door deze inbeslagneming wordt de oversteek tussen Sète en Tangier, jaarlijks gebruikt door 160.000 Marokkanen, niet meer verzekerd.

Lees meer

Marokkaans schip ’Le Marrakech’ geveild voor 1,2 miljoen euro

Het Marokkaans schip ’Le Marrakech’ werd eerder deze week tijdens een veiling in de Franse haven van Sète, aan de Marokkaanse groep Promodo verkocht voor 1.240.000 euro.

Staat helpt noodlijdende Comanav Comarit

De Marokkaanse regering gaat Comanav-Comarit helpen, door middel van een tijdelijke openstelling van het kapitaal van de reder aan openbare instellingen.

Rif-veerboot mag Tanger Med niet verlaten

De veerboot "De Rif" van de Marokkaanse reder IMTC, is in beslag genomen in de haven Tanger Med.

Marokkaanse ministers bij Comarit-Comanav bemanning in Sète

Aziz Rebbah, minister van Uitrusting en Vervoer, en Abdelouahed Souhail, minister van Werkgelegenheid en Opleidingen, hebben zaterdag een kort bezoek gebracht aan de 200...

Comanav laat 200 zeelieden achter op veerboten

Comanav-Comarit heeft behalve de drie veerboot "Biladi", "Marrakech" en "Bni Nssar", ook tweehonderd matrozen achtergelaten in de Franse haven van Sète, Frankrijk.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team