11 juli 2024 - 13:50 - Marokko
Het Marokkaanse parlement heeft een nieuwe wet aangenomen die de regels voor Verenigingen van Eigenaren in appartementencomplexen moet verbeteren. De wet is bedoeld om de communicatie tussen bewoners te verbeteren en conflicten makkelijker op te lossen.
Een belangrijke verandering is dat nu ook individuele bewoners een algemene ledenvergadering kunnen bijeenroepen. Voorheen kon dit alleen door het bestuur van de Verenigingen van Eigenaren. De uitnodiging voor zo’n vergadering moet minimaal twee weken van tevoren worden verstuurd.
Lees ook: Belastinginkomsten verloren door valse adressen: Marokko pakt fraude aan
Daarnaast zet de nieuwe wet in op meer manieren van communicatie tussen bewoners, bijvoorbeeld via digitale kanalen. Ook moeten conflicten tussen bewoners eerst via bemiddeling of overleg worden opgelost. Pas als dat echt niet lukt kan er naar de rechter gestapt worden.
Lees ook: Woninghulp flop in Noord-Marokko
Tot slot moeten besluiten van de Verenigingen van Eigenaren binnen acht dagen na de vergadering aan alle bewoners worden meegedeeld, inclusief de notulen van de vergadering.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs