1 juni 2018 - 15:00 - Wereld
Het project van een onderzeese tunnel tussen Europa en Marokko in de Straat van Gibraltar wordt nog steeds onderzocht. Volgens een nieuwe haalbaarheidsstudie van de universiteit van Zürich in Zwitserland is het project realiseerbaar.
Tijdens een conferentie in het Spaanse Algeciras deze week, verklaarde Rafael García-Monge Fernández, voorzitter van het onderzoeksbureau Secegsa, dat het onderzoek van de universiteit van Zürich aantoonde dat het mogelijk is om de tunnel te bouwen in een gebied dat tot nu toe als extreem moeilijk werd beschouwd.
Het meest haalbaar project is een 38,67 kilometer lange tunnel, waarvan 27,78 kilometer op een diepte van 457 meter. Tot nu toe zorgden vooral twee gebieden van ongeveer 4 kilometer voor problemen. Dat bericht Diario de Cadiz. De groep Herrenknecht, beschouwd als de leider van de aanleg van tunnels, stelt echter dat het mogelijk is om een machine te bouwen om de graafwerken in deze gebieden uit te voeren.
De volgende stap zou zijn om de preconceptie van de tunnel te starten, wat een investering van 32 miljoen euro zou vergen. De infrastructuur zelf zal minstens 8 miljard euro kosten. Volgens Rafael García-Monge Fernández zal dat bedrag veel hoger liggen.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen
Marokkaanse chauffeur gepakt met hasj in fruitsapdozen in Spanje
Rechterhand ’Turbo’ gearresteerd voor moord op man Rym Fikri
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Witte ooievaar na zes eeuwen terug in Engeland dankzij Marokko
Ruim 700 ton gifafval uit Marokko onderschept in Thailand
Lockdown-hel in België, Marokkaan voor de rechter