8 februari 2018 - 14:40 - Marokko
Haalbaarheidsstudies zijn aan de gang voor de bouw van een tunnel in de regio Draa Tafilalet. Dat meldt minister Abdelkader Amara van Uitrusting en Vervoer.
Tijdens een meeting van de nationale raad voor ondernemingen CNE op dinsdag in Errachidia, vertelde de bewindsman dat er twee mogelijkheden worden onderzocht.
Een eerste optie is de bouw van een tunnel van 5,4 km via Tichka, dewelke een tijdwinst van 20 minuten voor auto’s en 29 minuten voor vrachtwagens zou betekenen.
Een tweede optie is een tunnel van 10 km via Ourika met een tijdwinst van 78 minuten voor auto’s en 112 minuten voor vrachtwagens.
Volgens Amara zal de tunnel via Tichka een investering vergen van 5 miljard dirham en de tunnel via Ourika 12 miljard dirham. De tunnel zal, ongeacht het gekozen project, betalend zijn.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers