13 december 2020 - 12:20 - Marokko
Net als vorig jaar vechten de nomadische boeren en herders in de buurt van Tiznit een strijd uit over groene graaslanden. Afgelopen weekend liepen de gemoederen zo hoog op dat de lokale autoriteiten moesten ingrijpen.
Met de terugkeer van de regen en de planten die in overvloed uit de grond schieten is het conflict tussen de herders en de boeren in het gebied weer opgelaaid. De herders menen dat zij het recht hebben om hun vee te laten grazen op de "uitgestrekte landen van de goede Heer". De boeren in de buurt van Tiznit zijn er echter niet van gediend dat hun gewassen worden vertrapt door de grazende beesten, meldt Al Ahdath Al Maghribia.
Afgelopen zaterdag is er een mars gehouden ter ondersteuning van de landbouwers, waaraan vrouwen, kinderen en ouderen uit de gemeente Al Maadar Al Kabir deelnamen, evenals gekozen functionarissen en leden van de organisatie Akal.
Hoewel de politieagenten soms moeite hadden om beide partijen uit elkaar te houden, zijn er geen gewonden gevallen. Er is inmiddels, onder leiding van de gouverneur van de provincie, een provinciale commissie opgericht om de begrazing te reguleren en om soortgelijke conflicten in de toekomst te vermijden.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen