30 januari 2021 - 23:30 - Sport
Rico Verhoeven heeft zaterdag vrij eenvoudig het viermanstoernooi op Glory 77 in Rotterdam gewonnen. De huidig wereldkampioen zwaargewicht rekende in de halve finale af met Amsterdammer Hesdy Gerges en klopte in de finale Tarik Khbabez. Verhoeven stond vanavond voor het eerst in de ring sinds het veelbesproken gevecht tegen Badr Hari eind 2019.
Verhoeven had normaal het gevecht moeten aangaan met Jamal Ben Saddik, maar de Marokkaanse Belg zegde een tiental dagen geleden af. Organisator Glory heeft er vervolgens een toernooi met vier man van gemaakt, waarin Verhoeven begon tegen Hesdy Gerges. Verhoeven was het gehele gevecht dominant en ging naar de eindstrijd tegen Tarik Khbabez.
De Marokkaans-Nederlandse Tarik Khbabez en Rico Verhoeven zijn geen onbekenden voor elkaar. Khbabez trainde al vele keren met Verhoeven en weet dus wat hij kan verwachten van de regerend wereldkampioen zwaargewicht. Khbabez bewees eerder op de avond diep te kunnen gaan en wist dat hij bij Rico Verhoeven naar een KO op zoek moest gaan om een kans te maken, omdat deze bekend staat om zijn uithoudingsvermogen.
Verhoeven won met overmacht, in de finale gaf Tarik Khbabez op na één ronde met een handblessure. "Deze voegen we ook weer toe aan mijn erfenis", zegt de wereldkampioen in het AD. "Ik blijf het zeggen, ik wil de lat zo hoog mogelijk leggen voor de volgende generatie en ik wil dat zij zeggen: ik doe het net als Rico, maar dan nog grootser. Het zijn moeilijke tijden en er is veel aan de hand, maar ik hoop dat iedereen het vanavond naar zijn zin heeft gehad."
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren