9 april 2020 - 16:00 - Economie
Marokko en de Europese Unie hebben een overeenkomst gesloten die toestemming geeft aan Europese vissersboten om in Marokkaanse wateren te vissen tijdens de coronacrisis.
Les inspirations Eco bericht dat Spaanse vissers opnieuw in Marokkaanse wateren aanwezig zijn. De periode van biologische rust eindigde op 1 april. De vissers wachtten sindsdien op een toestemming om terug aan het werk te gaan.
Vier boten vertrokken zondag richting Marokko om te gaan vissen. Het koninkrijk verplicht Spaanse vissers om hun vangst in Marokkaanse havens uit te laden zodat ze vervolgens naar Europa kunnen worden uitgevoerd.
De nieuwe overeenkomst voorziet een tijdelijke suspensie van deze maatregel. Europese vissersboten mogen zolang de noodtoestand geldt, hun lading rechtstreeks naar Spanje vervoeren.
Marokko sterker dan Duitsland in FIFA-ranglijst
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven