EU doneert 1,5 miljard dirham aan Marokko
De Europese Unie heeft begin deze week een financiële hulp van 1,5 miljard dollar toegekend aan Marokko voor de strijd tegen de coronavirus pandemie.
31 mei 2020 - 16:50 - Economie
Marokko heeft een nieuwe financiële hulp van 1,7 miljard dirham ontvangen van de Europese Unie voor de strijd tegen de coronavirus pandemie.
De nieuwe hulp wordt in een gezamenlijke verklaring van de ministeries van Economie en Financiën en Modernisatie van de Administratie, en de delegatie van de Europese Unie in Rabat bevestigd.
Mohamed Benchaaboun en Claudia Wiedey berichten dat Marokko op 26 mei een bedrag van 157 miljoen euro, of 1,7 miljard dirham, heeft ontvangen van de Europese Unie.
Andere stortingen worden in de loop van 2020 verwacht. De Europese Unie heeft namelijk een totaal bedrag van 300 miljoen euro aan Marokko beloofd voor de strijd tegen het coronavirus.
Het geld zal dienen om de economische en sociale gevolgen van de gezondheidscrisis te beperken door middel van ondersteuningsprogramma’s.
Lees meer
De Europese Unie heeft begin deze week een financiële hulp van 1,5 miljard dollar toegekend aan Marokko voor de strijd tegen de coronavirus pandemie.
De wereldwijde gezondheidscrisis heeft zonder verassing een ernstige impact op de export in Marokko. In de eerste zes maanden van het jaar daalde de export met 27 miljard dirham!
De Algemene Schatkist van het Koninkrijk (TGR) liet eind mei weten dat 33 miljard dirham aan donaties was ontvangen voor het speciaal fonds voor de strijd tegen het coronavirus,...
De Wereldbank heeft een lening van 48 miljoen dollar aan Marokko toegekend voor de strijd tegen de coronavirus pandemie.
Qatar heeft 250.000 dollar aan Marokko gedoneerd voor het speciaal coronafonds dat door Koning Mohammed VI in maart was opgezet om de pandemie te bestrijden.