11 augustus 2025 - 23:50 - Marokko
Een bekend luxehotel in de Marokkaanse kuststad Al Hoceima staat aan de vooravond van een nieuw hoofdstuk. Een Spaanse hotelgroep heeft het hotel overgenomen, al blijven de precieze voorwaarden van de deal voorlopig onduidelijk. De overname wakkert de hoop op een nieuwe impuls voor het toerisme in de regio aan.
Het gaat om het viersterrenhotel Mira Palace, dat nu wordt uitgebaat door de Spaanse keten Check In Hotels. Volgens bronnen van Rue20 is nog niet zeker of het een volledige verkoop betreft of enkel een beheercontract. In dat laatste geval zou de naam worden uitgebreid met de merknaam ‘DWO’, een label van de Spaanse groep.
Lees ook: Koningshuis Marokko opent luxehotel Royal Mansour in Tetouan
De overname lijkt te zijn ingegeven door aanhoudende frustraties bij de oorspronkelijke eigenaar. De lokale zakenman zou al langer hebben geklaagd over een nijpend tekort aan gekwalificeerd personeel in de toeristische sector van de stad, wat de dagelijkse werking van zijn hotel bemoeilijkte.
Lees ook: Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko
Die klacht is des te opvallender omdat op een steenworp afstand van het hotel een gespecialiseerde hotelschool ligt, die ooit door de Koning zelf was ingehuldigd. Desondanks bleek het voor de hoteleigenaar een voortdurende uitdaging om aan goed opgeleid personeel te komen voor de bediening van zijn gasten.
Lees ook: Marokko zet in op topklasse hotels: miljoenen voor controle
Voor Check In Hotels is de stap naar Al Hoceima een verdere versterking van hun positie in Marokko. De Spaanse groep is al stevig verankerd in het land met hotels in toeristische trekpleisters als Marrakech, de woestijnplaats Merzouga en het nabijgelegen Agafay.
Spaanse gigant neemt Mira Palace over in Al Hoceima
Drukte, feest en familie: een zomer in Nador
Baby-orka gered van strandgangers in Nador (video)
Koning Mohammed VI als gewone vakantieganger op strand Cabo Negro
Nederlandse crimineel in Marokko opgepakt voor ontvoering baby
Spanje opent geheime archieven om band met Rabat te versterken
Spaanse gigant neemt Mira Palace over in Al Hoceima
Drukte, feest en familie: een zomer in Nador
Baby-orka gered van strandgangers in Nador (video)
Koning Mohammed VI als gewone vakantieganger op strand Cabo Negro
Nederlandse crimineel in Marokko opgepakt voor ontvoering baby
Spanje opent geheime archieven om band met Rabat te versterken
Marrakech blijft trekpleister voor de groten der aarde
Onrust in taxiwereld Marokko door nieuwe contracten