Zoeken

Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko

7 augustus 2025 - 13:00 - Economie

©

Een Spaanse hotelgigant, Ona Hotels & Apartments, heeft een strategische overeenkomst gesloten om zich te vestigen op de Marokkaanse markt. Door de overname van de exploitatierechten van hotels in Marokko en op de Canarische Eilanden, breidt de groep haar imperium uit.

De deal omvat de overname van drie hotels op Tenerife en drie in Marokko. Het gaat om de hotels Be Live Experience Marrakech Palmeraie, Be Live Collection Marrakech Adults Only en Be Live Collection Saïdia. Deze stap, die een uitbreiding van 1561 kamers betekent, markeert de entree van Ona Hotels & Apartments in Marokko. Het koninkrijk verwelkomde in 2024 maar liefst 17,4 miljoen toeristen, een stijging van 20 procent ten opzichte van het jaar ervoor, en overtrof hiermee Egypte als topbestemming in Afrika.

Lees ook: Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?

Nacho Barrau, de CEO van Ona Hotels & Apartments, spreekt van een strategische zet. "Deze transactie is een duidelijk voorbeeld van onze wens om strategische activa aan ons portfolio toe te blijven voegen, zowel individueel als door de integratie van hotelplatforms. Dit stelt ons in staat sneller te groeien." De groep blijft tegelijkertijd zoeken naar nieuwe kansen op de belangrijkste vakantiebestemmingen in Spanje.

Lees ook: Marokko zet in op topklasse hotels: miljoenen voor controle

Javier Blanco, de CEO van Be Live Hotels, geeft aan dat de overeenkomst deel uitmaakt van de strategie van Globalia om de commerciële structuur te reorganiseren en zich op nieuwe projecten te richten. De zes hotels zullen voorlopig hun naam behouden en wachten op integratie in de groep van Ona Hotels & Apartments.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team