20 november 2014 - 11:55 - Marokko
In Marokko zijn 158.400 mensen het slachtoffer van moderne slavernij. Dat blijkt uit de Global slavery index van de Australische Walk Free Foundation.
Marokko bezet de 55e plaats van 167 landen in de index. Walk Free keek onder meer naar het aantal slachtoffers, de kwetsbaarheid van de bevolking en de reactie van de overheden op slavernij.
Het rapport wijst onder meer op het gebrek van een publiek beleid tegen moderne slavernij in Marokko. Het Koninkrijk is daarom ook 156e wat betreft de strijd tegen moderne slavernij.
Marokko kreeg een C, wat wil zeggen dat het "een zwak rechtssysteem" heeft en dat het actueel beleid zelfs "slavernij bevordert". Marokko doet het bijvoorbeeld slechter dan Iran, Libië, Tunesië of nog Saoedi-Arabië.
Volgens Walk Free leven wereldwijd ruim 36 miljoen mensen als slaaf. India is het land met het meest aantal slaven. 14,3 miljoen mensen zijn er het slachtoffer van slavernij. De organisatie hield onder meer rekening met slachtoffers van mensenhandel, gedwongen huwelijken en seksuele exploitatie.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko