Zoeken

Slecht weer in Marokko: aantal doden stijgt naar 32

24 november 2014 - 21:14 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Bij overstromingen in Marokko zijn reeds 32 mensen om het leven gekomen volgens de meest recente cijfers van het ministerie van Binnenlandse zaken.

De overstromingen van een aantal rivieren in het zuiden van het land werden veroorzaakt door de uitzonderlijke regenval van de laatste dagen.

Enkel in de provincie Guelmim zijn 24 mensen omgekomen door de overstroming van de Oued Tamansourt. Zes mensen zijn nog steeds vermist.

In een groot deel van het land werden honderden lemen huizen verwoest door het water. Ook werden een honderdtal wegen, waaronder zes nationale wegen, gesloten voor het verkeer.

Ruim 130 reddingsvoertuigen en 335 boten werden ingezet om slachtoffers te helpen. Tot maandagochtend werden 214 mensen gered.

Lees meer

Drie doden bij overstromingen in Tinghir

In het zuid-Marokkaanse Tinghir zijn afgelopen weekend zeker drie mensen om het leven gekomen bij zware overstromingen.

Overstromingen Marokko: 100.000 kinderen zonder school

In Marokko hebben ruim 100.000 kinderen geen school meer sinds de overstromingen van eind november en begin december. Dat meldt minister Rachid Belmokhtar van Onderwijs.

Qatarese NGO geeft tienduizenden dirhams aan slachtoffers overstromingen Marokko

Ruim honderd gezinnen in de regio van Guelmim, in het zuiden van Marokko, hebben geldbedragen tot 10.000 dirham gekregen van een Qatarese vereniging.

Overstromingen: elf doden afgelopen weekend in Marokko

Het aantal slachtoffers van de dodelijke overstromingen in de afgelopen tien dagen in Marokko blijft stijgen. Tussen vrijdag en zondag kwamen zeker elf mensen om.

Dodelijke overstromingen in Marokko: minister schuift schuld op taxi- en buschauffeurs

Taxi- en buschauffeurs zijn grotendeels verantwoordelijk voor het hoog aantal dodelijke slachtoffers tijdens de recente overstromingen in Marokko.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team