5 november 2022 - 09:00 - Wereld
Salah Abdeslam, de enige overlevende terrorist van de aanslagen in Parijs en verdachte bij de aanslagen in België in 2016, is onlangs telefonisch getrouwd vanuit de Franse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Hij trouwde religieus, er is geen burgerlijk huwelijk.
Volgens RTL was het feit dat Abdeslam wilde trouwen al lang bekend bij de Franse autoriteiten, omdat de Franse geheime dienst al zijn telefoongesprekken aftapt en zijn correspondentie bekijkt.
Lees ook: Salah Abdeslam en Mohamed Abrini aan België uitgeleverd
Wie zijn nieuwe vrouw is, is niet bekendgemaakt. Volgens berichten koos zijn vader de bruid ter vervanging van Yasmina, de vroegere verloofde van Salah Abdeslam, die hij kort voor de aanslagen van 13 november verliet.
De terrorist is geniet veel bekendheid in de gevangenis. Onder andere jonge geradicaliseerde vrouwen sturen hem brieven. Daaronder zijn verschillende huwelijksaanzoeken en liefdesverklaringen.
Lees ook: Salah Abdeslam heeft "menselijke kwaliteiten" volgens advocaat
Voor zijn betrokkenheid bij de aanslagen van 13 november 2015 in Parijs en de schietpartijen van 15 maart 2016 in Vorst, is Salah Abdeslam al ter verantwoording geroepen en door de rechter veroordeeld. Om zijn proces bij te wonen, kwam hij half juli naar België. Het hof van assisen heeft hem betrokkenheid bij de aanslagen van 22 maart 2016 in Zaventem en Brussel, ten laste gelegd. Het proces begint deze maand.
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Marokkanen uit Frankrijk en België gearresteerd na bizarre verkeerscontrole
Politie slaat toe in Tanger, grootschalige razzia tegen shishalounges
Marokkaanse steden verslaan concurrentie in prestigieuze ranking
Goed nieuws voor Marokkanen: historisch lage prijzen voor olijfolie
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
Hoe de Mocro maffia de grootste bedreiging van Nederland werd
Marokkaanse aangerand in kliniek in India, arts opgepakt
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Harde aanpak Marokkanen op luchthaven Istanbul
Oorlogsschepen escorteren jacht bij Ceuta, Koning Mohammed VI aan boord?