27 november 2020 - 15:40 - Economie
Luchtvaartmaatschappij Royal Air Maroc (RAM) heeft zijn gelijk gekregen in de juridische strijd met pilotenvakbond AMPL. De rechtbank van eerste aanleg in Casablanca heeft afgelopen woensdag geoordeeld dat de vakbond moet worden ontbonden.
Hoewel de rechtbank oordeelde in het voordeel van de luchtvaartmaatschappij, zijn de piloten niet van plan om het hierbij te laten zitten. Een vertegenwoordiger van de AMPL heeft al laten weten dat de vakbond in beroep gaat tegen het vonnis, meldt Le360.
Het advocatenkantoor Bassamat & Laraqui, dat RAM vertegenwoordigt, heeft op 9 september bij de rechtbank van eerste aanleg een verzoek ingediend om de AMPL te ontbinden en om alle overeenkomsten die zijn ondertekend tussen de vakbond en het management van de luchtvaartmaatschappij nietig te verklaren.
Royal Air Maroc is van mening dat de AMPL de gemaakte afspraken heeft geschonden door op te roepen tot een staking.
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko