9 februari 2024 - 17:00 - Marokko
Royal Air Maroc heeft de top 25 van veiligste luchtvaartmaatschappijen ter wereld niet gehaald, volgens een ranglijst opgesteld door de gespecialiseerde website Airline Ratings.
In tegenstelling tot 2020, toen Royal Air Maroc nog wel op de lijst stond, is de luchtvaartmaatschappij dit jaar niet opgenomen. Air New Zealand, geprezen om zijn strikte focus op veiligheid, voert de ranking aan. Geoffrey Thomas, hoofdredacteur van Airline Ratings, benadrukt dat Air New Zealand uitblinkt in alle aspecten van veiligheid, met ervaren bemanningen die opereren in enkele van de meest uitdagende weersomstandigheden ter wereld.
Lees ook: Royal Air Maroc weigert Franse passagiers op bepaalde vluchten
Qantas neemt dit jaar de tweede plaats in, gevolgd door een reeks prominente luchtvaartmaatschappijen waaronder Virgin Australia, Etihad Airways, Qatar Airways, Emirates en All Nippon Airways. Andere bekende namen in de top 25 zijn Finnair, Cathay Pacific, en British Airways, terwijl American Airlines, Air France, Air Canada en United Airlines de lijst afronden.
Lees ook: Royal Air Maroc droomt groot
De ranking door Airline Ratings werd samengesteld op basis van een analyse van de veiligheidsprestaties van 385 traditionele luchtvaartmaatschappijen. Hierbij werden elf veiligheidscriteria in overweging genomen, waaronder ernstige veiligheidsincidenten, recente dodelijke ongevallen, audits door luchtvaartautoriteiten, de leeftijd van de vloot en de training van piloten.
Marjane opent de aanval op Turkse concurrent BIM
Productie Sandero van Marokko naar Roemenië verplaatst?
Tunesische export naar Marokko in vrije val
Belastingamnestie Marokko: historisch succes voor niet-aangegeven vermogen
Essaouira beste kuststad van Marokko
Lage voorraden oorzaak van dure diesel in Marokko
Essaouira beste kuststad van Marokko
Marokkaanse hotels volgeboekt in 2024
Huurauto belandt in rivier in Martil, inzittenden gevlucht
Jane Benzaquen, "geheime dochter" van Hassan II, voor de rechter
Marokko straft landbouwers en vernietigt watermeloenvelden
Marokko vindt in Burkina Faso verdwenen chauffeurs terug
Sneeuwval in Marokko: gezin gered
Illegale zandwinning verandert grens Marokko en Algerije