30 december 2024 - 08:50 - Wereld
Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft onlangs een groep jonge Marokkaanse migranten bezocht die vastzitten in Algerije. Dit bezoek volgde op een verzoek van de Marokkaanse Vereniging voor Hulp aan Migranten in Moeilijkheden.
De in Oujda gevestigde hulporganisatie had in een brief aan de ICRC-coördinator voor Noord-Afrika gevraagd om "interventie binnen de grenzen van haar bevoegdheden en mogelijkheden". In de brief vestigde de vereniging de aandacht op de moeilijke omstandigheden waarin de jonge Marokkanen worden vastgehouden. Sommigen van hen "werkten als ambachtslieden voordat ze in Algerijnse gevangenissen en detentiecentra belandden". Ze zijn veroordeeld voor ernstige beschuldigingen, zoals "mensenhandel, witwassen, illegale immigratie of het vormen van criminele bendes".
Lees ook: Ismaïl Snabi, absurde gijzeling door Algerije
De vereniging benadrukt dat de gedetineerden "lijden onder onmenselijke omstandigheden", vernederingen ondergaan, geen contact mogen hebben met hun familie en geen adequate medische zorg krijgen. Bovendien worden ze berecht zonder hun wettelijke rechten te kunnen uitoefenen, zoals het recht op verdediging en juridische bijstand. Hun detentie wordt bovendien verlengd zonder proces.
De hulporganisatie meldt ook dat de families van de gedetineerden "slachtoffer zijn geworden van oplichting door sommige advocaten" die betalingen hebben aangenomen zonder voldoende informatie te verstrekken aan de families over de voortgang van de zaken.
De Marokkaanse Vereniging voor Hulp aan Migranten en de Coördinatie van Families en Naasten van Jonge Marokkanen die vastzitten, gearresteerd of vermist zijn in Algerije, hebben opgeroepen tot een algemene en volledige gratie voor deze jonge mensen. Deze oproepen werden gedaan in twee open brieven aan de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune.
Lees ook: Marokkanen uit Algerije doen beroep op Koning Mohammed VI
In verschillende Marokkaanse steden zijn bijeenkomsten georganiseerd met de families en moeders van de vermisten en gedetineerden om hen juridische, sociale en psychologische ondersteuning te bieden.
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Mysterieuze dood Marokkaanse in Istanbul
Casablanca staat stil voor komst Koning Mohammed VI, Moulay Hassan al aangekomen