2 maart 2025 - 06:00 - Wereld
Tweeënveertig jonge Marokkanen die probeerden Europa te bereiken, zijn vrijgelaten door de Algerijnse autoriteiten. Ze zijn overgedragen aan de Marokkaanse autoriteiten bij de grenspost Zouj Bghal, vlakbij Oujda.
De vrijgelaten personen komen uit verschillende Marokkaanse steden, met name Fez, Oujda, Casablanca en Laayoune. Sommigen zaten nog vast, anderen hadden hun straf in Algerije al uitgezeten. De overdracht vond plaats tussen de Marokkaanse post Zouj Bghal en de Algerijnse post Kolonel Lotfi in Maghnia.
Lees ook: Marokko onderschept drone aan grens met Algerije
De Marokkaanse Vereniging voor Hulp aan Migranten in Moeilijke Situaties in Oujda speelde een belangrijke rol in de informatievoorziening over deze zaak. De vereniging bevestigde de vrijlating van de 42 personen en gaf aan dat ze bezig zijn met een groter dossier, met meer dan 520 migranten die via verschillende routes, waaronder Tunesië, Libië en Algerije, Europa probeerden te bereiken.
Lees ook: Grens tussen Marokko en Algerije tijdelijk open
De vereniging vraagt de Algerijnse autoriteiten ook om de lichamen van zes Marokkanen terug te geven, waaronder twee jonge vrouwen uit de oostelijke regio. Ze benadrukken dat ze in het verleden hebben geholpen met administratieve, juridische en technische procedures voor de repatriëring van stoffelijke overschotten. De vereniging "zet zich actief in om duidelijkheid te krijgen over het lot van de vermisten", "eist de overdracht van de stoffelijke overschotten van zes Marokkanen door de Algerijnse autoriteiten" en hoopt dat de vrijlating "een nieuwe stap is naar een echte ontspanning, die de terugkeer van alle jonge gedetineerden, gearresteerden en gevangenen in Algerije mogelijk maakt".
Nederlandse ambassadeur in Driouch
Couscous valt slecht bij Franse regering
Eindelijk onderzoek naar in zee verdwenen rugbyspeler Mehdi Narjissi (17)
Marokkaanse tabaksgigant onder druk door boycot
Royal Air Maroc helpt Brazilië meer toeristen aantrekken
Haagse Karim slachtoffer eermoord, daders voor de rechter
Couscous valt slecht bij Franse regering
Haagse Karim slachtoffer eermoord, daders voor de rechter
Aldi nodigt Marrakech uit in haar schappen
Spaanse avocadomarkt keldert door Marokko
Lange wachttijden voor Canada breken levens van Marokkanen
Deelname Algerije aan African Lion aan zijden draadje door Marokko
VS zet Marokkaanse student uit na ruzie met vriendin
Vastgoed Marokko: Marokkaanse diaspora in het oog gehouden