1 november 2023 - 23:30 - Marokko
In Rabat zijn verschillende personen, waaronder een voormalig ambtenaar van de gemeente Salé, veroordeeld voor het vervalsen van officiële documenten en corruptie. Ze hebben straffen gekregen variërend van zes maanden voorwaardelijk tot zes jaar gevangenisstraf.
De verdachten, een voormalig ambtenaar, meerdere makelaars en taxieigenaren werden vervolgd voor het vervalsen van officiële documenten, het gebruik ervan, corruptie en deelname aan corruptie. Ze stonden terecht voor de criminele kamer belast met financiële misdrijven bij het Hof van Beroep in Rabat.
Lees ook: Procureur des Konings in Tanger veroordeeld wegens corruptie
De hoofdverdachte kreeg een gevangenisstraf van zes jaar en een boete van 150.000 dirham, meldt persagentschap MAP. Drie andere verdachten kregen elk vijf jaar gevangenisstraf en een boete van 120.000 dirham, terwijl vier anderen elk drie jaar gevangenisstraf en een boete van 100.000 dirham kregen. Zeven verdachten die het proces vrij mochten afwachten, kregen elk een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden. Het hof besloot tevens om de vijftien verdachten vrij te spreken van "het vormen van een criminele bende".
Lees ook: Corruptie in Marokko: magistraat achter de tralies
Alle verdachten werden in 2022 gearresteerd door de Gerechtelijke politie (BNPJ) in het kader van een onderzoek naar manipulaties van vertrouwensvergunningen. Na hun voorleiding bij het Openbaar Ministerie van het Hof van Beroep in Rabat, werden ze voorgeleid aan de onderzoeksrechter bij dezelfde rechtbank. Na hun verhoor werden acht verdachten in voorlopige hechtenis genomen. De andere zeven verdachten werden voorwaardelijk vrijgelaten.
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko