17 juli 2023 - 20:37 - Marokko
Een rechtbank heeft de stad Agadir veroordeeld tot de betaling van 50.000 dirham aan schadevergoeding aan een politieagent die door zwerfhonden was aangevallen tijdens zijn dienst.
Volgens het slachtoffer patrouilleerde hij op zijn motor in de stad toen hij door een roedel zwerfhonden was aangevallen. Al Akhbar meldt dat de agent toen het evenwicht verloor en van zijn motor viel. Hij brak daarbij zijn arm en moest naar het ziekenhuis worden afgevoerd.
Lees ook: Agadir krijgt asiel voor zwerfhonden
Het administratieve hof van Agadir werd met de zaak belast. De klager eiste 80.000 dirham schadevergoeding. De verdediging van de gemeenteraad stelde echter dat het hof niet bevoegd was om uitspraak te doen in deze zaak, maar dat werd afgewezen. Er werd ook een medisch onderzoek geëist, die de verwondingen bevestigden. De rechtbank verwees in haar vonnis naar een uitspraak van het Hof van Cassatie in een soortgelijke zaak, en verlaagde de schadevergoeding naar 50.000 dirham.
Lees ook: Burgemeester Tanger rechtvaardigt slachting zwerfhonden
De gemeenteraad van Agadir blijft intussen zoeken naar oplossingen om een einde te maken aan aanvallen van zwerfhonden. Onlangs werd een verhoging van het budget van 10 naar 26 miljoen dirham gestemd voor de strijd tegen zwerfdieren. Met dit bedrag zal onder meer een regionaal asiel worden gebouwd en zullen ruim 4000 dieren worden gesteriliseerd.
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie