26 november 2022 , 11:00 - Nawel Serdouni - Sport
De voor zondag geplande wedstrijd tussen België en Marokko zorgt voor veel spanning in Brussel, waar het als een risicowedstrijd wordt beschouwd.
Er wordt gevreesd voor rellen na de wedstrijd, zoals vijf jaar geleden toen Marokko zich ten koste van Ivoorkust kwalificeerde voor het WK en er ernstige rellen uitbraken in het centrum van Brussel. Grote groepen Belgische en Brusselse supporters van Marokkaanse afkomst verzamelden zich na afloop in het centrum van de stad, aldus Het Nieuwsblad.
Lees ook: Rode duivels willen talent tonen tegen Marokko na moeilijke eerste wedstrijd
De meeste caféhouders zullen de wedstrijd zondag niet uitzenden en de politie zal versterking krijgen van de federale politie. Er staan ook verschillende waterkanonnen klaar. De politie wil hier geen details over geven, maar is op het ergste voorbereid. De grootste vrees is dat boze supporters de bezoekers van de kerstmarkt achter het Beursgebouw zouden kunnen lastigvallen en dat er rellen zouden kunnen ontstaan.
"We zijn echt bang," zegt Assia Amekrane van Brasserie Falstaff. "We hopen op een gelijkspel. Dit is de beste kans die we hebben om ervoor te zorgen dat hier niets wordt vernield, en als het uit de hand dreigt te lopen, doen we gewoon de deuren op slot. Zo kunnen we onze klanten en het meubilair beschermen."
Lees ook: Nordin Amrabat: "Marokko technisch gezien even goed als België"
Tijdens de rellen vijf jaar geleden raakten 22 politieagenten gewond en werden meerdere winkels geplunderd. Verschillende relschoppers werden gearresteerd en vervolgens veroordeeld.
Chantage en uitbuiting: Ryanair zwaar onder vuur in Marokko
Eindelijk! Olijfolie weer betaalbaar voor Marokkanen
Prinses Lalla Salma verrast Marokkanen met bezoek aan Fez
Luxe villa’s van miljardair gesloopt bij Tetouan
Rel om gedurfde scènes op Filmfestival Marrakech
Tanger Med verbiedt bagage op dak
Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor
Algerije kiest bekend hotel in Rabat als basis voor Afrika Cup
Sofyan Amrabat is goud waard: club zwaar afhankelijk van Marokkaanse international
Yassir Zabiri aan Walid Regragui: "Ik ben klaar!"