Spanje gaat migranten na "redding" naar Marokko terugbrengen
Marokko en Spanje hebben een overeenkomst gesloten voor de repatriëring van migranten die op bootjes in de Middellandse zee worden gevonden.
4 februari 2019 - 12:50 - Wereld
Een boot met een groot aantal pakken hasj afkomstig uit Marokko kapseisde vrijdagochtend voor de kust van Gibraltar als gevolg van van het slecht weer.
Een totaal van 85 "Marokkaanse tassen" spoelden aan en werden door de politie van Gibraltar in beslag genomen.
De inzittenden van de boot hadden vroeg in de ochtend om hulp gevraagd. De Spaanse kustwacht stuurde een patrouille ter plekke. Drie mensen konden worden gered en werden naar een ziekenhuis in Algeciras gebracht.
Hun boot dreef tot Camp Bay, een kleine strand in Gibraltar. ’S morgens werden de 85 pakken vol hasj ontdekt. De autoriteiten verwachten dat nog meer pakken in de komende dagen op het strand aanspoelen.
Eind januari had de Spaanse politie een belangrijke drugssmokkel tussen Marokko en Spanje via Gibraltar opgerold. Een vijftigtal mensen waren in het zuiden van Spanje en in Sebta gearresteerd tijdens de antidrugsactie genaamd "Lupita".
Lees meer
Marokko en Spanje hebben een overeenkomst gesloten voor de repatriëring van migranten die op bootjes in de Middellandse zee worden gevonden.
De Spaanse autoriteiten hebben de inbeslagneming aangekondigd van drie ton hasj afkomstig uit Marokko.
In Campo de Gibraltar in het zuiden van Spanje heeft de politie 6 ton hasj afkomstig uit Marokko onderschept.
De Spaanse douane heeft eerder deze week ten oosten van de Straat van Gibraltar een semi-rigide boot onderschept met 4,7 ton hasj. De drie bemanningsleden van Marokkaanse...
Een boot dat vanuit het Duitse Hamburg was vertrokken en op weg was naar Casablanca in Marokko, vatte in de nacht van zondag op maandag vuur op zee.