Spanje redt 1200 migranten afkomstig uit Marokko in 48 uur
De Spaanse kustwacht heeft in het weekend bijna 1200 migranten gered die vanuit Marokko waren vertrokken en illegaal Europa wilden binnenkomen.
23 februari 2019 - 15:40 - Wereld
Marokko en Spanje hebben een overeenkomst gesloten voor de repatriëring van migranten die op bootjes in de Middellandse zee worden gevonden.
Volgens de overeenkomst zullen de Spaanse hulpdiensten migranten naar Marokko mogen terugbrengen onder voorwaarde dat de dichtstbijzijnde haven zich in Marokko bevindt.
El Pais vernam van regeringsbronnen dat het om een "nog ongekende strategie" gaat die de toestroom van migranten zal helpen remmen.
Tot nu toe werden migranten die in de Straat van Gibraltar door de Spaanse hulpdiensten werden opgepikt, systematisch naar Spanje gebracht, ook wanneer ze dichter bij de Marokkaanse dan de Spaanse kust werden gevonden.
De regering van Pedro Sanchez wil in de komende jaren het aantal aankomsten van migranten halveren. In 2018 kwamen 64.298 illegale migranten in het zuid-Europees land aan, een record.
Lees meer
De Spaanse kustwacht heeft in het weekend bijna 1200 migranten gered die vanuit Marokko waren vertrokken en illegaal Europa wilden binnenkomen.
De autoriteiten op de Canarische Eilanden hebben opnieuw hun bezorgdheid geuit over de steeds groeiende toestroom van migranten uit Marokko en Algerije.
Een deel van een groepje van dertig migranten die vrijdag illegaal Melilla wisten binnen te komen, is naar Marokko teruggestuurd.
Migranten uit sub-Sahara Afrika die van Europa dromen, zijn in Marokko en Algerije het slachtoffer van mensenhandel, geweld en allerlei misbruiken.
De Spaanse politie en de Guardia civil hebben negentien Marokkaanse migranten op het strand van Cortadura in Cadiz gevonden. Allen vertoonden verschijnselen van uitdroging.