14 juni 2023 - 17:00 - Wereld
De Spaanse politie heeft een Marokkaanse vrouw gearresteerd omdat ze haar minderjarige zoon in Zaragoza heeft achtergelaten. Ze wordt ervan beschuldigd een poging te hebben gedaan om naar Marokko te vertrekken en haar zoon op de luchthaven achter te laten.
De jongen meldde zich zelf bij de luchthavenpolitie om hulp te vragen. De politie legt uit dat deze situatie, waarin buitenlandse vrouwen hun kinderen achterlaten nadat ze een toeristenvisum hebben gekregen, zodat deze door de autoriteiten worden opgevangen, zeer gebruikelijk is, vooral in Zuid-Spanje.
Lees ook: Twee baby’s achtergelaten bij moskee in Frankrijk
Op deze manier probeerde de vrouw bepaalde sociale voordelen te verkrijgen, evenals een verblijfsvergunning in Spanje. Op de middellange termijn hoopte ze te kunnen profiteren van een gezinshereniging, zegt de politie.
Lees ook: Marokkaans meisje (3) helemaal alleen achtergelaten in Syrië
De moeder is gearresteerd en in hechtenis genomen, en wordt vervolgd voor het achterlaten van een minderjarige.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen