15 december 2022 - 20:00 - Wereld
Een afbeelding van een biddende moslim die dienst doet als verkeersdrempel, werd dinsdag tijdens een gemeenteraadsvergadering in het Franse departement Vendée geprojecteerd als illustratie bij een presentatie. Het beeld zorgt voor controverse. In de zaal waren ook kinderen en hun ouders aanwezig.
Het incident vond plaats in Boufféré, een gemeente in Montaigu-Vendée, waar een jong gemeenteraadslid, lid van de kindergemeenteraad (CME), ter illustratie van het project van een verkeersbord voor een plaatselijk bedrijf, de verkeersdrempel heeft vervangen door een moslim die aan het bidden is. De sessie werd bijgewoond door een tiental leerlingen van de vijfde klas, vergezeld van hun ouders.
Lees ook: Italië: Marokkanen worden "brulapen" genoemd
De afbeelding viel slecht bij de oppositie binnen de gemeenteraad. De oppositie maakte haar verbijstering bekend via haar blog. "In Montaigu-Vendée is het mogelijk om onaanvaardbare beelden te tonen, onder het mom van humor, zonder dat dit iemand choqueert. De spreker was geamuseerd door haar ’eigenzinnige humor’, maar laat ons duidelijk zijn, dit was een publiek islamofoob discours." Daarbij werd verwezen naar de collectieve verantwoordelijkheid van de gemeenteraad.
Lees ook: Moslimorganisaties Nederland dienen klacht in tegen minister
Florent Limouzin, de burgemeester van Montaigu-Vendée, erkende de "grove fout". Hij verklaarde dat de presentator van het project "op het laatste moment een powerpoint maakte en totaal ongepaste afbeeldingen heeft gekopieerd en geplakt, zonder de diensten van de stad te raadplegen".
Marokko gaat elektrische Dacia produceren
Hogesnelheidstrein Marrakech-Agadir krijgt impuls
Brandstofprijzen in Marokko: sterke stijging dreigt
Marokko koopt dertig Mirage gevechtsvliegtuigen
Marokko en België slaan handen ineen
Lagere straf voor Marokkaanse rechter na excuses
Marokko oorzaak zware crisis tussen Algerije en Frankrijk
Marokko heeft mooiste stand op Vakantiebeurs Utrecht
Advocaat Inez Weski: "8000 berichten uitgewisseld met zoon Taghi"
Naam Mohammed populairder dan ooit in Nederland
Spanje wil belasting van 100% voor huizenkopers uit Marokko
Onvrede onder Marokkaanse leraren in het buitenland
Europa: valse waarschuwingen om Marokkaanse export te schaden
Schandaal in Rotterdam: belastinggeld naar kaasfabriek in Marokko