21 maart 2014 - 22:19 - Economie
In 2013 hebben 10,4 miljoen toeristen Marokko bezocht, 7% meer dan het jaar ervoor. Met 60 miljard dirham is de omzet in de sector het afgelopen jaar echter bijna niet toegenomen.
Minister Lahcen Haddad van Toerisme kondigde deze cijfers dinsdag aan tijdens een persconferentie. De toerismesector in Marokko draagt bij tot 9% van het BBP.
Het aantal toeristische overnachtingen steeg van 17,48 miljoen in 2012 naar 19,11 miljoen vorig jaar. In de sector werd tevens 19 miljard dirham geïnvesteerd, wat resulteerde in de creatie van 20.000 banen. Marokko beschikt nu over 207.500 toeristische bedden, tegen 195.000 een jaar eerder.
Om de sector verder te ontwikkelen probeert Marokko nu een plaats te veroveren op markten in Oost-Europa, Afrika en de Arabische landen. Het ministerie werkt momenteel aan de opening van toerismebureau’s in Warschau, Riyad, Dakar en Brazilië.
Ook aan de ontwikkeling van het luchtvervoer schenkt Marokko veel aandacht. Minister Haddad verdedigde de nieuwe luchthavenbelasting van 100 en 400 dirham op vliegtickets. Volgens hem zal deze geen invloed hebben op het toerisme. Beter nog, volgens een schatting van zijn afdeling zal het aantal toeristen in 2014 met 12 % toenemen en zal de sector met 8% groeien.
Tegen 2020 verwacht Marokko een sterke toename van de omzet van de toerismesector naar 140 miljard dirham.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!