Zoeken

Marokko besteedt 4,4 miljard dirham aan platteland

24 maart 2014 - 15:25 - Economie

Geschreven door Laila A.

Ruim 4,4 miljard dirham werd dit jaar voorzien voor de ontwikkeling van het platteland in Marokko. Enig probleem, de overheid weet nog niet hoe dit bedrag te gebruiken.

Communicatieminister Mustapha El Khalfi schreef dit toe aan de afwezigheid van een echt plattelandsbeleid. Volgens hem werkt de regering actief aan een beheer- en ontwikkelingsplan voor het platteland.

El Khalfi vertelde dit tijdens de presentatie van de "positieve evaluatie van het overheidsoptreden" op economisch, sociaal en juridisch gebied.

De minister gaf echter toe dat Marokko nog veel uitdagingen zal moeten overwinnen, met name wat betref sociale zekerheid. Ook de staatsschuld dat is opgelopen tot 62,5% van het bruto binnenlands product, en de werkloosheid onder afgestudeerden (16,8%) zijn volgens El Khalfi zorgwekkend.

Over het ondernemingsklimaat is El Khalfi positief. De staatshulp aan bedrijven is toegenomen van 125 miljoen naar 510 miljoen dirham, terwijl de overheidsinvesteringen 188 miljard dirham bedroegen in de laatste drie jaren.

Lees meer

Holding Mohammed VI boekt 6,18 miljard winst

De holding SNI van Koning Mohammed VI heeft een nettowinst geboekt van 6,18 miljard dirham, een toename van 22,6%.

Marokko haalt 60 miljard uit toerisme

In 2013 hebben 10,4 miljoen toeristen Marokko bezocht, 7% meer dan het jaar ervoor. Met 60 miljard dirham is de omzet in de sector het afgelopen jaar echter bijna niet toegenomen.

Aandeel toerisme in Marokkaanse economie blijft groeien

Volgens het rapport ’Morocco Economic Impact Report 2014’, blijft de bijdrage van het toerisme aan het Marokkaans BBP groeien. Binnen 10 jaar zal het toerisme naar schatting...

Snelwegen Marokko brengen 2,27 miljard op

Het snelwegverkeer in Marokko is met 5,4% toegenomen in 2013. De tol op snelwegen bracht vorig jaar 2,27 miljard dirham op.

Marokko bespaart 9 miljard door prijsstijging benzine

De stijging van de brandstofprijzen ingevoerd in 2012, zal de Marokkaanse staatskas ruim 9 miljard opbrengen. Dat meldt minister Mustapha El Khalfi van Communicatie

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team