20 april 2014 - 14:14 - Economie
Volgens het rapport ’Morocco Economic Impact Report 2014’, blijft de bijdrage van het toerisme aan het Marokkaans BBP groeien. Binnen 10 jaar zal het toerisme naar schatting 9,7 procent van het BBP vertegenwoordigen.
De toeristische sector droeg in 2013 tot 8,6 procent bij aan het BBP van Marokko, en genereerde een omzet van 9,5 miljard dollar. In 2014 zal deze omzet naar schatting met 8,1 procent groeien. De gemiddelde jaarlijkse groei voor de komende 10 jaren wordt geraamd op 5,6 procent. In 2024 wordt verwacht dat de sector 141,5 miljard dirham opbrengt.
Deze groei zal een positief effect hebben op de werkgelegenheid. De sector gebruikte vorig jaar ruim 814.000 mensen, een aantal dat naar verwachting met 6,1 procent zal groeien in 2014. In 2024 zal de sector goed zijn voor ruim 1,13 miljoen banen.
Ook het aantal indirecte banen wordt steeds belangrijker, van 1,91 miljoen vorig jaar naar 3,22 miljoen in 2024.
In 2013 haalde de toeristische sector tevens 31 miljard dirham investeringen binnen. De World Travel and Tourism Council verwacht een 11,2%-toename voor dit jaar. Met een gemiddelde groei geschat op 5,4 procent per jaar, zullen deze investeringen 58,5 miljard dirham bereiken in 2024.
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?