1 oktober 2023 - 23:30 - Sport
Terwijl de discussie in Frankrijk voortduurt, heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) besloten het dragen van de hijab toe te staan in het Olympisch dorp tijdens de Olympische Spelen van 2024 in Parijs.
"In het Olympisch dorp gelden de regels van het IOC. Er zijn geen beperkingen op het dragen van de hijab of enige andere religieuze of culturele kleding," bevestigt een woordvoerder van het IOC. Het Olympisch dorp biedt tijdelijke huisvesting aan duizenden atleten en beschikt over gemeenschappelijke voorzieningen.
Lees ook: Abaya: Antonio Guterres bekritiseert Frankrijk
Deze beslissing van het IOC volgt op uitspraken van de Franse minister van Sport, Amélie Oudéa-Castéra. Tijdens een interview op France 3 benadrukte ze de toewijding van Frankrijk aan een strikt seculier beleid, wat betekent "een verbod op alle vormen van proselytisme en absolute neutraliteit van de openbare dienst. Vertegenwoordigers van onze delegaties in onze Franse teams zullen de hoofddoek niet dragen."
Oudéa-Castéra verwees naar een beslissing van de Franse Raad van State. In juni wees deze hoogste administratieve rechtbank een verzoek af van de ’Hijabeuses’, een groep moslimvoetbalsters die de annulering eisten van een regel van de Franse voetbalfederatie (FFF) die sinds 2016 het dragen van kleding of symbolen verbiedt die duidelijk een politieke, filosofische, religieuze of vakbondslidmaatschap aangeven.
Lees ook: School in Rabat weigert toegang aan leerlingen met hoofddoek
Het persbureau van het Franse ministerie van Sport lichtte dinsdag toe aan CNN dat de minister "simpelweg de wet herinnerde". Volgens de beslissing van de Raad van State zijn "Franse teams onderworpen aan het principe van neutraliteit van de openbare dienst", waardoor het dragen van een hoofddoek of enig ander item dat religieuze affiliatie toont, niet is toegestaan wanneer men Frankrijk vertegenwoordigt in nationale of internationale sportcompetities.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
FC Barcelona komt naar Marokko!
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Na Brighton wil andere grote club Azzedine Ounahi
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren