1 januari 2025 - 20:30 - Marokko
Rusland waardeert de neutrale houding van Marokko ten aanzien van het conflict in Oekraïne, zo verklaarde de Russische ambassadeur in Marokko, Vladimir Baïbakov, in een interview met het Russische persbureau TASS.
Baïbakov benadrukte de vriendschappelijke banden en strategische samenwerking tussen beide landen, die gebaseerd zijn op afspraken tussen president Poetin en Koning Mohammed VI. Deze solide basis heeft volgens de ambassadeur de relatie doorstaan, ondanks geopolitieke spanningen en financiële crises.
Lees ook: De moeilijke evenwichtsoefening van Marokko in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne
De westerse sancties tegen Rusland hebben weliswaar gevolgen, met name voor bankzaken, maar beide landen vinden constructieve oplossingen in een coöperatieve sfeer, aldus Baïbakov. Hij wees op de actieve politieke dialoog tussen Moskou en Rabat, waarbij Marokko deelnam aan de ministeriële conferentie van het Rusland-Afrika Partnerschapsforum in Sotsji in november 2024.
Lees ook: Oorlog Rusland-Oekraïne: "Marokko heeft geen andere keuze dan neutraal te blijven"
De ambassadeur noemde Marokko een vriend en strategische partner en prees de "afgemeten positie" van het land inzake de Oekraïne-kwestie. Rabat weigert deel te nemen aan anti-Russische acties rondom dit conflict, wat door Moskou wordt gewaardeerd.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Nieuw record verbroken in Marokko
Marokko treedt hard op tegen onbeschoft gedrag
Vroegtijdig einde voor Jamal Ben Saddik in Rotterdam
Sebta onder druk: Spanje verhoogt paraatheid
Oude praktijken verstoren zomer in Marokko
Topontmoeting Koning Mohammed VI en Donald Trump in de maak
Marokkaan verliest vrouw, ziekenhuis weigert overlijdensakte door schuld